Slovenské Aerolínie

Slovenské Aerolínie a.s. (Slovak Airlines) bola letecká spoločnosť operujúca na niekoľkých linkách spájajúcich Slovensko s inými európskymi a mimo-európskymi destináciami. Ponúkala napr. lacné letenky do Londýna, ale lietala aj z Bratislavy do Bruselu, Belgicka (každý deň, lietadlom Fokker 100) alebo do Moskvy, Ruska (4-krát do týždňa, lietadlom Fokker 100).Rezervácia letenky online – krok po kroku

Letenky online

Kliknutím na tlačítko hľadať let začnete proces nákupu letenky.

Výber letu

Vyberte miesto odletu /Letisko M.R.Štefánika, Bratislava/ a cieľovú destinaciu, kam chcete cestovať pomocou rolovacieho menu. Označte, či máte záujem o jednosmernú alebo spiatočnú letenku.

Vyplňte dátum odletu, ak máte záujem o spiatočnú letenku, aj dátum spiatočného letu. Na vyplnenie dátumu môžete použiť kalendár kliknutím na ikonu kalendára.

Zvoľte počet pasažierov s výnimkou detí do 2 rokov.

Po potvrdení výberu tlačidlom “vyhľadať” sa Vám zobrazia vyhovujúce lety. Ak v daný deň, ktorý ste si vybrali, nie je požadovaný let k dispozícii, systém Vám ponukne najbližší možný let. V prípade, že Vám systém ponukne viacero možností pre spiatočný let, je potrebné, aby ste označili let, ktorý Vám najviac vyhovuje.

Ďalej pokračujte stlačenim tlačidla ĎALEJ. Odlety a prílety sú uvádzané v lokálnych časoch.

Čakačka

V prípade, že máte záujem o let, ktorý je už obsadený, môžete sa zapísat na čakačku a v prípade uvoľnenia miesta Vás budeme ihneď kontaktovať. Vzhľadom na to je potrebné dôsledné vyplnenie kontaktných údajov vrátane aktuálneho telefónneho čísla, na ktorom ste zastihnuteľný /ak máte mobil, prednostne uveďte mobilné telefónne čislo a čislo pevnej linky uveďte na druhom mieste/.

Cestujúci

Prosíme Vás o starostlivé vyplnenie Vašich kontaktných údajov. Vaše osobné údaje nebudú poskytnuté tretej strane a budú použite výhradne len pre potreby prevádzkovateľa internetového obchodu Online predaj leteniek. Tieto dáta pokladáme za prísne dôverné a chránime ich pred zneužitím.

Zvoľte typ cestujúceho a do vedľajšieho políčka zadajte jeho meno a priezvisko. Ak sa jedná o mládežníka alebo o dieta, je potrebné uviesť aj dátum narodenia. S dospelým cestujúcim alebo mládežníkom nad 18 rokov môže cestovat dieťa do dvoch rokov. V tom prípade zaškrtnite pri danom cestujúcom voľbu “Aj dieťa do dvoch rokov” a vyplňte meno, priezvisko a dátum narodenia dieťaťa cestujúceho s Vami.

Pri každom cestujúcom je možné určit preferovanú stravu.

V prípade, že máte iné špecialne požiadavky, poprípade otázky, napíšte ich do určeného políčka s názvom “Špeciálne požiadavky”. Taktiez zadajte triedu, ktorou chcete cestovať/letieť a miesto vydvihnutia letenky. Letenku si potom môžete vyzdvihnúť osobne na Vami zvolenom mieste.

Sumarizácia

Skontrolujte si prosím vyplnené údaje. Kliknutím na tlačítko späť môžete opraviť nesprávne údaje.Ak sú údaje v poriadku, zvolte si spôsob platby a zaškrtnite obchodné podmienky.KLiknutim na tlačítko ďalej budete presmerovaný v prípade online platby na vybranú finančnú inštitúciu. V prípade platby prevodovým príkazom sa zobrazia údaje potrebné pre vytvorenie prevodového príkazu. Ak nastane chyba napr. pripojenia na internet a nezobrazí sa korektne stránka s potvrdením, prosím kontaktujte nás na telefónnych číslach +421 2 4870 4870-2. Ak chcete zrušiť uhradenú letenku kontaktujte prosím rezervačný pult telefonicky na číslach +421 2 4870 4870-2 alebo emailom na adrese sales.bratislava@sll.sk, príp. osobne na našich predajných miestach v Bratislave /Letisko M.R.Štefánika/ alebo v Košiciach /letisko/. Taktiež nás kontaktujte v prípade akýchkoľvek otázok k podmienkám tarifu či iných otázok týkajúcich sa letenky na uvedených telefónnych číslach.

Potvrdenie

Nákup je úspešne vykonaný. Zapíšte si prosím identifikačné číslo letenky, na ktoré sa môžete odvolávať pri ďalšej komunikácii s našimi pracovníkmi. V prípade záujmu si môžete všetky potrebné informácie o letenke vytlačiť kliknutím na tlačítko “vytlačiť”.

Storno

Zrušenia uhradenej letenky je možné vykonať telefonicky. Taktiež Vás budú informovať o prípadných storno-poplatkoch.